O FIRMIE

Pieczywo dla polskiej rodziny jest bardzo ważne. Zmieniają się trendy, ale chleb, ciasta i bułki ciągle są ważną częścią diety Polaków i Europejczyków.

Firma powstała w 1999 roku z połączenia pasji tworzenia, zdobytej wiedzy i zainteresowania obróbką metali. Do czasu kiedy przepisy nie zabroniły stosowania aluminium do przygotowywania potraw o charakterze kwaśnym nasza produkcja opierała się głównie na wytwarzaniu z tego materiału.

Produkcję ze stali kwasoodpornej rozpoczęliśmy nieco później, przypadkowo po rozmowie z zaprzyjaźnionym piekarzem, który narzekał na brak możliwości kupienia na polskim rynku dobrej jakości form wypiekowych i wózków piekarniczych. Oceniliśmy, że nasza wiedza i zainteresowanie  mogą być pomysłem na przyszłość i dalszy rozwój biznesu. I tak wszystko się zaczęło.

Obecnie produkujemy przede wszystkim formy wypiekowe ze stali kwasoodpornej, bo promujemy zdrowe i bezpieczne rozwiązania dla piekarzy. Stosując stal kwasoodporną można wypiekać każde pieczywo pszenne, ale przede wszystkim żytnie i razowe co w przypadku aluminium czy stali powlekanej aluminium (AluSteel) nie jest możliwe. Formy i zestawy form wypiekowych z AluSteel tak samo jak formy z aluminium, są niedopuszczone do kontaktu z żywnością o charakterze mocno kwaśnym o pH<4,5 a co za tym idzie nie mogą być używane do wypieku każdego rodzaju chleba.

Inwestycja w zakup form wypiekowych ze stali kwasoodpornej jest bezpieczna i gwarantuje wysoką jakość wypieku chleba razowego i żytniego, odporność na zniszczenie oraz łatwość  czyszczenia przez długie lata.

Od blisko 20 lat stawiamy na wysoką jakość i specjalizację produkcyjną co przyniosło nam zamówienia na wyroby od najlepszych polskich piekarni. Z czasem docenili nas również zagraniczni Klienci. Jesteśmy z tego bardzo dumni, że Klienci wracają do nas z nowymi zamówieniami i ciągle jesteśmy dla nich pierwszym wyborem.

Dokładamy wszelkich starań, aby zdobyć Państwa zaufanie produktami najwyższej jakości, zawsze potwierdzone aktualnymi atestami do kontaktu z żywnością. Otrzymując atest macie Państwo jasną informację jak należy stosować dany produkt, żeby nie narazić swoich konsumentów na utratę zdrowia i zapewnić sobie bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu produktów.

Najlepszym świadectwem naszych osiągnięć są stali Klienci oraz liczne referencje i listy polecające

W tym miejscu szczególne podziękowania składamy Panu Piotrowi Lubaszce właścicielowi Galerii Wypieków za ogrom zaufania i możliwości przy wyposażaniu piekarni w formy, wózki, meble, odbojnice oraz za szanse realizacji wielu ciekawych, nietypowych pomysłów i projektów.

Monika i Tomasz KORZENIEWSCY

Poznaj nas, doradzimy i wykonamy spersonalizowany produkt dla Twojej piekarni. Zapraszamy do współpracy piekarnie, dla których jakość, dokładność i trwałość produktów do pracy produkcyjnej jest priorytetem.

OFERUJEMY:

 • formy i zestawy wypiekowe ze stali kwasoodpornej (atest NIZP-PZH)
 • formy i zespoły piekarnicze aluminiowe na życzenie Klienta (atest NIZP-PZH z wyłączeniem produktów kwaśnych o pH<4,5)
 • wózki do każdego rodzaju pieców obrotowych (zawsze w standardzie półki spawane, nie zgrzewane)
 • wózki do każdego rodzaju pieców termo olejowych
 • wózki transportowe do form wypiekowych
 • inne wózki transportowe i użytkowe
 • wózki/pojemniki na materiały sypkie
 • odbojnice nierdzewne (również z montażem)
 • indywidualne realizacje

NIE PRODUKUJEMY:

 • form i zestawów wypiekowych z AluSteel (tak samo jak aluminiowe są niedopuszczone do kontaktu z żywnością o charakterze kwaśnym o pH<4,5)
 • form i zestawów piekarniczych ze stali nierdzewnej (stal nierdzewna przyciągająca magnes jest niedopuszczona do kontaktu z żywnością!)

KORZENIEWSCY.eu – Polagra Tech 2016.

W 2016 roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w targach Polagra Tech 2016, dzięki temu nasze produkty pracują nie tylko w Polsce, ale również zostały docenione przez Klientów poza granicami naszego kraju.